Sagaidāms, ka tuvākajos mēnešos tiks oficiāli apstiprināta Pasaules kausa skeletonā un bobslejā posma norise Siguldā, kas vienlaikus būs Eiropas čempionāts. Tā norise plānota nākamā gada februārī.

Iepriekš Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) oficiāli apstiprināja 2014.gada Soču Olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kas latviešu pilotam [olympian id="556" name="Oskaram Melbārdim"] ar stūmējiem [olympian id="477" name="Daumantu Dreiškenu"], [olympian id="561" name="Jāni Strengu"] un [olympian id="621" name="Arvi Vilkasti"] nozīmē zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos kopā ar stūmēju Dreiškenu.

Līdz šim vēl nebija skaidrs, kur un kā sportisti saņems šīs medaļas, bet nu vienbalsīgi viņi nolēma, ka vēlas, lai tas tiktu darīts tieši Siguldā gaidāmā Eiropas čempionāta laikā.

"Tas bija puišu kopējs lēmums," norādīja [olympian id="186" name="Ekmanis"].

Iepriekš izskanēja iespēja, ka medaļas varētu tikt pasniegtas 2020.gada Tokijas Vasaras Olimpiskajās spēlēs, tomēr tā neatbilda patiesībai. "Savukārt 2022.gada Pekinas Ziemas Olimpiskās spēles ir par tālu - būtu jāgaida pārāk ilgi. Sacensības Siguldā arī būtu piemērotākais brīdis, kad tās pasniegs. Cerams, šo brīdi nofilmēs arī starptautiskā televīzija."

Vēl pastāvēja iespēja bobslejistiem medaļas saņem SOK mītnē Lozannā vai Latvijas Gada balvā sportā.

Līdz ar SOK lēmumu Melbārdis un viņa stūmēji kļuvuši par pirmajiem Ziemas Olimpisko spēļu čempioniem Latvijas vēsturē pēc neatkarības atjaunošanas. Pērn viņš kopā ar Strengu izcīnīja Phjončhanas Olimpisko spēļu bronzu divnieku sacensībās.

Vēl viens aktuāls jaunums ir, ka Dreiškens nākamajā sezonā izlēmis atgriezties bobslejā, palīdzot Melbārdim, kurš arī startēs pēc sezonas pārtraukuma un bija palicis bez stūmējiem, jo viņa prombūtnes laikā ļoti cienīgi brauca [olympian id="624" name="Oskars Ķibermanis"]un Ralfs Bērziņš.

"Kāpēc gan nē? Tādi vīri mums ir vajadzīgi. Visu laiku centos viņu pierunāt, arī pagājušajā sezona viņš bija gatavs kādu nomainīt, ja kas notiek," saka Ekmanis, vēlreiz uzsverot, ka 18. maijā notiks vēl viena jauno bobsleju stūmēju atlase, kurā aicināti piedalīties cilvēki, kas nav tikuši iepriekšējā vai arī nobijušies. "Mums vajadzētu lielāku baru - jo lielāka konkurence, jo labāks iznākums."

Eiropas čempionāts bobslejā divniekiem un skeletonā nākamgad Siguldā notiks no 14. līdz 16. februārim liecina provizoriskais starptautiskās federācijas kalendārs.