Vālenberji jau izsenis atpazīstami kā diplomātu, politiķu, uzņēmēju un investoru ģimene, kuras rīcībā ir vairāku lielu uzņēmumu akcijas, to skaitā telekomunikāciju kompānija "Ericcson" un elektropreču ražotājs "Electrolux". Tāpat ģimenei pieder akcijas vairākos citos lielos uzņēmumos.

"Ir būtiski, ka lielās kompānijas uzsver, cik svarīgs tām ir sports. Mūsuprāt, Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir paveikusi ļoti labu darbu, izveidojot kustību "Agenda 2020", kuras mērķis ir popularizēt Olimpisko spēļu ilgtspējīgumu. Šāda iniciatīva atbilst modernai biznesa pieejai," pauda Jākobs Vālenberjs.

"Mūs patiesi uzrunā šī videi draudzīgā pieeja, kā arī novatoriskums infrastruktūras uzbūvē," viņš piebilda. "Zviedri ir tauta, kas kaislīgi atbalsta sportu, un uz starptautiskās skatuves esam sasnieguši solīdus panākumus, ierindojoties septītajā vietā Olimpisko spēļu medaļnieku sarakstā."

Iepriekš organizatori arī uzsvēra, ka finansējums 2026.gada Olimpiskajām spēlēm Zviedrijā nāktu no privātiem atbalstītājiem, ne nodokļu maksātājiem.

Ja Stokholmas kandidatūra gūs uzvaru, šī Olimpiāde būs videi draudzīgākā un infrastruktūras ziņā ilgtspējīgākā to pastāvēšanas vēsturē.

Iepriekš vēstījām, ka uz 2026.gada Olimpiādes rīkošanu pretendē Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas renes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē, kā arī Itālijas pilsētas Milāna un Kortīna d'Ampeco.

Aprīļa sākumā Latvijas valdība atbalstīja vēstules nosūtīšanu Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK), sniedzot Latvijas valdības garantijas saistībā ar kandidēšanu uz tiesībām rīkot 2026.gada Ziemas Olimpiskās spēles, kas paredzētu Ziemas Olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību sarīkošanu Siguldā.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gada Olimpiskajām spēlēm tiks izraudzīta 24.jūnijā Šveices pilsētā Lozannā, kur notiks SOK 134.sesija.

Olimpiādes saimnieces tiks izraudzīta SOK individuālo biedru balsojumā. Šo biedru ir 96, bet trīs nāk no Itālijas, kamēr divi ir no Zviedrijas - viņiem gan nebūs ļauts piedalīties 2026.gada Olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas procesā. Starp individuālajiem biedriem nav neviena Latvijas pārstāvja.

Pērnā gada Ziemas Olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas Olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati Kazahstānā.