Ceturtdien pārdošanā parādījās arī pirmās biļetes uz 2018.gada Olimpiskajām spēlēm, bet Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs video uzrunā uzaicināja visu valstu sportistus piedalīties pēc gada gaidāmajā Olimpiādē.

"Phjončhana pārvērtīsies par Āzijas ziemas sporta veidu centru. Pirmo reizi šis zīmīgais notikums norisināsies Dienvidkorejā," teica Bahs.

Šī ir pirmā reize kopš 1998.gada Nagano Olimpiādes, kad ziemas olimpiskās spēles notiks Āzijā. Zīmīgi, ka arī 2022.gadā šis prestižais sporta pasākums notiks šajā pasaules daļā, jo planētas spēcīgākie atlēti pulcēsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Ziemas Olimpiskās spēles nākamgad Phjončhanā notiks no 9. līdz 25.februārim.

Ceturtdien tika prezentēta arī nākamo Olimpisko spēļu lāpa, bet pašlaik piedāvājumā nonākušas 1,07 miljoni biļešu, no kurām rīkotāji cer iekasēt aptuveni 174 miljardus vonu (142 miljonus eiro).

Phjončhanas Olimpisko spēļu budžets tiek lēsts 12 miljardu dolāru (11 miljardu eiro) apmērā, kas ir vairāk nekā četras reizes mazāk nekā tas bija 2014.gada Soču Olimpiādē.

Liela daļa no Olimpiskajiem objektiem jau ir pabeigti, turklāt vairākos no tiem noris jau testa sacensības. Ceturtdien Olimpiādes norises vietā sākās pasaules čempionāts ātrslidošanā, turklāt tuvākajā laikā nākamā gada sacensību norises vietās spēkosies arī snovbordisti, slēpotāji un tramplīnlēcēji.