Latvijas olimpiskā komiteja uzsāk jaunu vērienīgu projektu „Sporto visa klase”. Tas sākas 6. novembrī un noslēgsies 2015. gada 24. maijā. Tajā piedalās sešas trešās klases no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils, kopā 164 bērni.

Projektā ir iesaistīti Daugavpils 3. vidusskolas 3.b klases audzēkņi. Pasākuma ideja – iesaistīt bērnus aktīvā dzīvesveidā. Izņemot divas skolas programmā iekļautās obligātās sporta stundas, skolēniem būs jāpiedalās trīs papildus nodarbībās – peldēšanā, futbolā un vingrošanā. Tādējādi zēni un meitenes piecas dienas nedēļā mācību gada laikā nodarbosies ar fizkultūru.

Katrā klasē būs savs olimpiskais audzinātājs. Daugavpilī – 2012. gada Londonas olimpisko spēļu dalībniece, trīskārtējā Eiropas čempione, pasaules čempionāta bronzas medaļniece [olympian id="544" name="Anastasija Grigorjeva"].

Projekta mērķis nav izveidot un uzaudzināt olimpiskos čempionus. Tā uzdevums – pavērot, kā papildus sporta stundas ietekmēs bērnu veselību. Projekta sākumā bērniem veiks medicīnisko apskati, vienlaikus tiks izmeklēta kontrolgrupa no paralēlklases, kura, kā ierasts, nodarbosies divreiz nedēļā. Gada beigās tiks veikta vēl viena pārbaude, pēc kuras rezultātiem varēs spriest par to, vai projekts bijis veiksmīgs. Ņems vērā nevis sporta rezultātus, bet medicīniskos rādītājus, kas ir objektīvi liecina par bērnu vispārējo fizisko stāvokli.