Testēšanas procesā iegūto datu analīze liecina, ka visvairāk Covid-19 pozitīvo testu tiek uzrādīti ierodoties Pekinā (pārbaudes lidostās) un 3 dienu periodā pēc ierašanās (97% no visiem pozitīvajiem gadījumiem).

Zināms, ka lielākais iebraucēju skaits Pekinā bija laika periodā no 31.janvāra līdz 3.februārim, tāpēc par kritiski svarīgu laika periodu, kad pozitīvo Covid-19 testu skaits varētu sasniegt augstāko līmeni, tiek uzskatīts 3. - 6.februāris.

Vienlīdz būtiski ir dati par to, ka Covid-19 izplatības ierobežošanā liela nozīme ir tieši komandu sportistu (hokejs, bobslejs, kērlings) īpašai uzraudzībai. Komandu sporta veidu pārstāvji, savu sporta veidu specifikas dēļ, ilgstoši pavada laiku kopā lielākās grupās - ģērbtuvēs, treniņos, ēdamzālēs u.tmldz.

Izrietoši -  Starptautiskā Olimpiskā komiteja lēmusi, ka laika periodā no 3. - 6.februārim nenotiks hokeja komandu kombinētie treniņi jeb pārbaudes spēles. Šo 72 stundu laikā komandas var turpināt trenēties  un kontaktēties savā "burbulī", bet nedrīkst aizvadīt treniņus un pārbaudes spēles kopā ar citām komandām, izvairoties arī no sociālajiem kontaktiem ārpus sava "burbuļa".

Līdz ar to nenotiks Latvijas hokeja valstsvienības pārbaudes spēle pret Krievijas olimpisko atlētu izlasi, kurai 5. februārī bija paredzēts norisināties “National Indoor Stadium” (NIS) sacensību arēnā.

Par Covid-19 ierobežošanu atbildīgā institūcija regulāri novērtēs situāciju un pēc  6. februāra dos atļauju komandām atgriezties pie iepriekš paredzētā grafika.

Atgādināsim, ka otrā pārbaudes spēle Latvijas hokeja izlasei ieplānota 7. februārī ar Dānijas valstsvienību.