RĪGA, JUL 19, BNS ‒ Atlētu startus Londonas olimpiskajās spēlēs atainos 26 Latvijas mediju pārstāvji, no kuriem lielākā daļa strādās pie Latvijas Televīzijas raidījumu veidošanas.

Olimpisko spēļu notikumus Latvijas informatīvajā telpā atspoguļos deviņi rakstošie žurnālisti no lielākajiem Latvijas medijiem, četri fotogrāfi, Latvijas Televīzijas brigāde 11 cilvēku sastāvā un divi Latvijas Radio žurnālisti, ceturtdien informēja Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK).

Londonā būs akreditēti ziņu aģentūru BNS un LETA darbinieki, divi "Mediju nama" žurnālisti, kā arī aprakstnieki no "Dienas", "Latvijas Avīzes" un žurnāla "Sports". Krievu valodā rakstošie mediji būs pārstāvēti tikai ar avīzes "Telegraf" žurnālistu, bet kā atsevišķs interneta medijs ir akreditēts tikai "parsportu.lv". Fotogrāfi būs "Dienai", "Mediju namam" un "Latvijas Avīzei", kā arī Latvijas olimpisko ziņu izdevumam.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, tiekoties ar žurnālistiem, aicināja vispusīgi atainot Latvijas sportistu startus olimpiskajās spēlēs, kā arī atbildīgi izvērtēt sportistu veikumu un saglabāt pozitīvu skatījumu arī iespējamu neveiksmju gadījumā. Tiekoties ar Vrubļevski un LOK pārstāvjiem, žurnālisti pārrunāja būtiskus jautājumus, kas mediju pārstāvjiem jāņem vērā olimpiskajās spēlēs, kā arī saņēma akreditācijas kartes.

Kopumā olimpiskajām spēlēm ir akreditēti vairāk nekā 20 000 starptautisko un nacionālo mediju pārstāvju. Londonas olimpisko spēļu organizētāji prognozē, ka sporta notikumiem ar mediju starpniecību sekos vairāk nekā četri miljardi pasaules iedzīvotāju.

Olimpiskās spēles Londonā notiks no 27.jūlija līdz 12.augustam.

BNS, (371) 67088625, [email protected]