SOK vēlreiz uzsvēra, ka gatavošanās Tokijas Olimpiskajām spēlēm notiek pēc plāna, taču ņemot vērā koronavīrusa Covid-19 radīto ārkārtas situāciju Eiropā, SOK ir pieņēmusi virkni lēmumu attiecībā uz kvalifikācijas sacensību aizvadīšanu un to organizēšanu pasaulē. SOK informējusi, ka kvalifikācijas sacensības noslēgsies šā gada 30.jūnijā un līdz aprīļa vidum, sadarbībā ar Starptautiskajām sporta veidu federācijām, visām Nacionālajām Olimpiskajām komitejām tiks nosūtīti jaunie kvalifikācijas sistēmas principi.

“LOK nekavējoši informēs Latvijas Olimpisko vasaras sporta veidu federācijas par SOK pieņemtajiem lēmumiem, turpinot uzturēt ciešus kontaktus ar visiem augstas klases sportistiem, viņu treniņu plāniem un sagatavošanās procesu, kā arī par turpmākajām iespējām kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm, lai sniegtu konkrētu organizatorisku un finansiālu palīdzību šajā situācijā”, stāsta LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Mūsu prioritāte paliek nemainīga – atlētu veselība, sagatavošana un dalība Tokijas Olimpiskajās spēlēs šā gada vasarā”.

“Mēs esam aktīvi procesa dalībnieki komunikācijā ar Starptautisko Olimpisko komiteju un Starptautiskajām federācijām”, atzīst LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “LOK ir jānodrošina mūsu augstas klases sportistu un komandu interešu aizstāvība kvalifikācijas sistēmu izmaiņu procesā, ievērojot Godīgas spēles “Fair-play” principus. Tāpat lūgsim Starptautisko Olimpisko komiteju skaidrot finansiālās palīdzības programmas kritērijus un termiņus, lai sagatavotu mūsu pieprasījumu.”

Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai, līdz ar to treniņbāzes un sporta objekti ir slēgti apmeklētājiem, tajā skaitā augstas klases sportistiem. LOK, vadoties no SOK rekomendācijām, sadarbībā ar nacionālajām sporta veidu federācijām, pašvaldībām un Valdību, centīsies meklēt risinājumus nodrošināt treniņu iespējas sportistiem, kuriem nav jāievēro pašizolācija.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.