RĪGA, JUL 18, BNS - Nedēļām ilgušās lietavas ir applūdinājušas Londonas olimpisko spēļu airēšanas un jāšanas sporta bāzes, taču meteorologu prognozes ir organizatoriem cerīgākas, trešdien informēja aģentūra AP.

Ūdens ir applūdinājis airēšanas centra piebraucamos ceļus Londonas rietumos, kā arī jāšanas centru Griničas parkā.

Lielbritānijas Meteoroloģijas birojs otrdien publicēja prognozes, kas ļauj cerēt uz lietus atkāpšanos līdz 27.jūlijā paredzētajai olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai. Nedēļas nogalē ir iespējami vasarai atbilstošāki laikapstākļi un vietām uzspīdēs saule, liecina sinoptiķu prognozes Liebritānijas dienvidu un centrālajai daļai.

Taču meteorologi uzskata, ka Londonas olimpiskās spēles noteikti nebūs tik karstas kā 2004.gadā Atēnās un 2008.gadā Pekinā. "Ilgstošs karstums un saulains laiks neizskatās ticams," teikts prognozē.

Olimpisko spēļu rīcības komitejas priekšsēdētājs Sebastjans Ko pastāstīja, ka organizatori gatavojas cīņai ar lietus radītajām sekām, apbruņojoties ar sūkļiem un slotām. Lai no lietus pasagātu olimpiādes darbiniekus, uzslies papildu teltis.

Ja laikapstākļi neuzlabosies, ir izstrādāts plāns, kas daļu airēšanas un jāšanas sacensību ļautu pārcelt uz vēlākām dienām, pastāstīja Ko. Ilgstošs lietus varētu ieviest izmaiņas arī olimpiskajā tenisa turnīrā, kas risināsies Vimbldonā.

Londonas olimpiskās spēles notiks no 27.jūlija līdz 12.augustam.

BNS, (371) 67088625, [email protected]