Latvijas karogu XXIII Phjončhanas ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs Latvijas Olimpiskās bobsleja izlases pieredzējušākais sportists [olympian id="477" name="Daumants Dreiškens"], tā šodien nolēma Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” vadība un dalībnieki, ņemot vērā sportista lielo ieguldījumu Latvijas sportā. Šis lēmums tika paziņots Olimpiskās komandas prezentācijas pasākumā “Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā”.

Latvijas Olimpiskās delegācijas “Phjončhana 2018” vadītājs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"] akcentē, ka svarīgākā īpašība sportistam ir neatlaidība un vēlme sasniegt savu mērķi. “Daumantam šīs būs jau ceturtās ziemas Olimpiskajās spēlēs un tādejādi viņš ir palīdzējis izaugt jaunajai Latvijas bobsleja pilotu un stūmēju paaudzei. Viņš ir cilvēks ar raksturu, milzīgām darba spējām, kuram piemīt neatlaidība un spēks – īpašības, kas raksturo visu Latvijas Olimpisko komandu.”

Daumants Dreiškens ar bobsleju nodarbojas kopš 2003.gada, bet pirms tam bija basketbolists un spēlēja dzimtās pilsētas klubā Gulbenes “Buki”. Turīnas ziemas Olimpiskajās spēlēs 2006.gadā viņš ieguva 6.vietu divnieku ekipāžu sacensībās un 10.vietu četrinieku sacensībās. Vankūveras ziemas Olimpiskajās spēlēs 2010.gadā piedalījās tikai divniekos kopā ar [olympian id="555" name="Edgaru Maskalānu"] un izcīnīja 8.vietu. 2012./2013.gada Pasaules kausa kopvērtējumā divniekos, esot [olympian id="556" name="Oskara Melbārža"] stūmējs, izcīnīja 2.vietu divniekos.

2014.gada ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos Dreiškens kopā ar pilotu Melbārdi ieguva piekto vietu bobsleja divniekos, savukārt četriniekos ar [olympian id="621" name="Arvi Vilkasti"] un [olympian id="561" name="Jāni Strengu"] izcīnīja sudrabu. Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā Dreiškens bija Latvijas delegācijas karognesējs. Savukārt 2016.gada Pasaules čempionātā kļuva par čempionu Melbārža pilotētajā četriniekā, kas bija pirmais šāds sasniegums Latvijas bobslejā.

“Būt par Olimpiskās komandas karognesēju atklāšanas ceremonijā ir liels gods, tāpēc es esmu neizsakāmi priecīgs un gandarīts, ka man ir dota tā vienreizējā iespēja iet delegācijas priekšgalā ar Latvijas valsts karogu rokās”, atzīst bobsleja stūmējs Daumants Dreiškens. “Bobslejs ir komandas sporta veids un bez tās, kaut bez viena trūkstoša mehānisma, rezultāts nevar būt. Tāpēc šo godu, nest Latvijas karogu atklāšanas ceremonijā, uztveru kā visas Latvijas bobsleja ģimenes augsto novērtējumu. Ceru, ka karogs būs viegls un varēšu to panest ar vienu roku.”

Komandas prezentācijas pasākumā piedalījās arī Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš delegācijas vadītājam Žoržam Tikmeram pasniedza Latvijas simtgades karogu kā valsts piederības simbolu. “Man ir patiess gandarījums, ka Latvija Phjončhanas ziemas Olimpiskajām spēlēm ir sagatavojusi spēcīgu Olimpisko sastāvu, kas pārstāvēs Latvijas sarkanbaltsarkano karogu. Patiesi izcili panākumi nevienā jomā, arī ne sportā, nav sasniedzami tikai ar talantu, bet izcilības pamatā ir neatlaidīgs ikdienas darbs, mērķtiecība un sevis pārvarēšana. Mēs visi turēsim par jums īkšķus”, pasākumā apliecināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Īpaši austs Latvijas karogs un vēstījumu grāmata līdz simtgadei apceļo tautiešus pasaulē. Latvijas simtgades karogs kopš 2016.gada nogales godināts un ap sevi pulcējis Latvijas cilvēkus vairāk nekā 50 sirsnīgos pasākumos trīs kontinentos. Olimpiādes laikā karogs dosies līdzi mūsu valsts sportistiem uz Dienvidkoreju.

Tāpat sveicēju pulkā bija Ministri prezidents Māris Kučinskis, kurš Olimpiskās komandas dalībiekiem pasniedza veselības pārtikas grozu, kas palīdzēs sportistiem izvairīties no vīrusiem un saglabās možu prātu sacensību arēnās. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis Olimpiešiem novēlēja spēku, psiholoģisku noturību un iekšēju mieru, veselību un cīņassparu, lai izdodas parādīt vislabāko iespējamo sniegumu.

Latvijas Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” dalībnieki saņēma arī laba vēlējumus un dāvanas no LOK atbalstītājiem. SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) katram Olimpietim pasniedza Nameja gredzenu. LMT prezidents Juris Binde akcentē, ka Nameja gredzens izsenis ir bijis latviešu tautas patriotisma un varenības simbols. “Dzīvē un sportā uzvar spēcīgākais, tomēr savu lomu visā spēlē arī gudrība un veiksme. Nameja gredzenā kā zināmā kopības simbolā savijušās visas šīs lietas – divi lielākie vijumi simbolizē spēku, bet mazākajā vijumā apvienojušies gudrība un veiksme. Šīs lietas būs nepieciešamas arī mūsu Olimpiešiem, lai godam pārstāvētu Latviju Phjončhanā. Tāpēc LMT katram sportistam dāvina individuāli darinātu sudraba Nameja gredzenu.”

Tikmēr Korejas vēstniecības misijas vadītājs, pilnvarotais lietvedis Kjonho Mins Olimpiskās komandas dalībniekiem un visiem pasākuma viesiem dāvināja torti, gaidāmajās Olimpiskajās spēlēs sportistiem novēlot Lāčplēša spēku un izturību, kā arī Olimpisko spēļu talismana Sūhoranga izveicību un aizrautību.

AS “Latvijas Valsts meži” Olimpiešiem uzdāvināja rudzu maizes klaipu, Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” dalībnieki no AS “Latvijas Gāze” un VAS “Latvijas Dzelzceļš” saņēma medus podus, bet VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” dāvināja ceļošanai noderīgus aksesuārus.

Pirms Olimpiskās komandas “Phjončhana 2018” prezentācijas pasākuma notika delegācijas sapulce, kur komandas dalībnieki tika iepazīstināti ar sadzīves apstākļiem Olimpiskajā ciematā, ar noteikumiem, kas ir jāievēro Olimpisko spēļu laikā, antidopinga un medicīnas jautājumiem, kā arī savas rekomendācijas sniedza pārstāvis no Drošības policijas Pretterorisma centra.

LOK sadarbībā ar veikalu “faniem.lv” ir sagādājusi arī Olimpiskās komandas tērpu līniju līdzjutējiem. Visi interesenti un līdzjutēji apģērbu var apskatīt un iegādāties “faniem.lv” veikalā “Elektrum Olimpiskajā centrā”, Grostonas ielā 6b vai interneta veikalā www.faniem.lv.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.