Latvijas karogu XXII Soču ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs Latvijas izlases hokejists Sandis Ozoliņš, tā šodien nolēma Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Olimpiskās komandas vadība, ņemot vērā sportista ieguldījumu Latvijas sportā un hokejā. Šis lēmums tika paziņots Olimpiskās komandas kopā sanākšanas pasākumā “Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā”.

Latvijas Olimpiskās delegācijas vadītājs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"] akcentē, ka hokejists Sandis Ozoliņš ar savu neatlaidīgo darbu un mīlestību pret hokeju ir pierādījis Latvijas sabiedrībai, ka ir cienīgs nest valsts karogu Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. “[olympian id="298" name="Sandis Ozoliņš"] ir piemērs simtiem un tūkstošiem jauno hokejistu, ka ar sportisku degsmi, azartu un mīlestību pret savu darbu var sasniegt visaugstākos mērķus. Piemērs, kas māca un tajā pašā laikā liek aizdomāties par profesionālā sporta gaišajām un ēnas pusēm, kur sevi var apliecināt tikai ļoti stipras personības”, turpina Tikmers.

“Tāpat leģendārā hokejista piesaistīšana uz Olimpisko hokeja kvalifikācijas turnīru nospēlēja izšķirošu un nozīmīgu lomu, jo viņš kā izlases kapteinis saliedēja un deva spēku komandai. Ar lielām viņa pūlēm Latvijas hokeja izlase piedalīsies ceturtajās Olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Viņa rakturs vienoja visu komandu”, piebilst delegācijas vadītājs.

Sandis Ozoliņš no 1998. līdz 2006. gadam bija viens no Latvijas hokeja izlases līderiem. Viņš ir piedalījies divās Ziemas Olimpiskajās spēlēs – 2002.gadā Soltleiksitijā izcīnīja 9.vietu, bet 2006.gadā Turīnā ar Latvijas hokeja izlasi ierindojās 12.vietā. Pēc Turīnas ziemas Olimpiskajām spēlēm Ozoliņš atvadījās no izlases. Savukārt pirms Soču ziemas Olimpisko spēļu hokeja kvalifikācijas turnīra atgriezās valstsvienības rindās un palīdzēja izlasei kvalificēties ceturtajai Olimpiādei pēc kārtas.

“Spēlēšana valstsvienībā katram Latvijas hokejistam nozīmē ļoti daudz, tāpēc esmu priecīgs, ka man būs iespēja piedalīties Soču Olimpiskajās spēlēs un esmu ļoti gandarīts, ka man ir uzticēts pienākums ienest Latvijas karogu Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Olimpiskās spēles ir lielākais hokeja notikums, jo risinās reizi četros gados un tāpēc tas ir liels gods,” izsakās Latvijas Olimpiskās komandas karognesējs Sandis Ozoliņš.

Latvijas Olimpisko komandu atbalsta LOK ģenerālsponsors SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un AS “Latvijas Dzelzceļš”; LOK partneri – VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, AS “airBaltic” un SIA “Inchcape Motors Latvia”.