XXIII Ziemas Olimpiskās spēles Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā tiks atklātas piektdien, ceremonijai sākoties plkst.13 pēc Latvijas laika.

Sportistu parādē piedalīsies 91 valsts delegācija. Kā pirmā stadionā tradicionāli iesoļos Grieķija, kur savulaik 1896.gadā notika pirmās modernās Olimpiskās spēles.

Savukārt Latvijai sportistu parādē ticis 11.numurs, starp Austrumtimoras un Libānas delegācijā.

Pirms Latvijas no Eiropas valstīm parādē jau būs devušies ne tikai Grieķijas, bet arī Nīderlandes, Norvēģijas, Dānijas un Vācijas sportisti.

Lietuvas delegācijai ticis 15.kārtas numurs, Igaunija iesoļos kā piecdesmitā, savukārt parādi noslēgs mājinieki, Dienvidkorejas sportistiem soļojot kopā ar Ziemeļkorejas pārstāvjiem zem apvienotā Korejas karoga.

Kā zināms, Latviju gaidāmajās Phjončhanas ziemas Olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā pārstāvēs 34 sportisti deviņos sporta veidos, kā arī sastāvā iekļauts viens rezervists. Izlasē būs 14 Olimpiskie debitanti.

Ziemas Olimpiskās spēles Phjončhanā norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.