Šobrīd valstsvienība gaidāmajām Soču Olimpiskajām spēlēm trenējas gandrīz pilnā sastāvā. Sagaidāms, ka otrdien tai pievienosies Šveicē spēlējošais Kaspars Daugaviņš, bet jau Sočos komandu papildinās vārtsargs Kristers Gudļevskis, uzbrucējs Zemgus Girgensons un izlases galvenais treneris Teds Nolans. Šobrīd par valstsvienības gatavību atbild Kūlens ar Kārli Zirni. Komanda uz Sočiem dosies 6.februārī.

"Liels prieks, ka gandrīz visa komanda nu ir kopā. Puiši jūtas labi, atmosfēra komandā ir lieliska," pauda Nolana palīgs Kūlens. "Visi ir patīkami satraukti par to, kas mūs gaida Sočos."

Kūlens pastāstīja, ka treniņos iespēlētie uzbrucēju virknējumi nav kā akmenī iecirsti, tāpēc iespējamas izmaiņas.

"Pašlaik domājam, ka izmantosim Daugaviņu kā centra uzbrucēju, savukārt Girgensons vismaz iesākumā varētu būt malējais uzbrucējs. Lai arī mums nebūs oficiālu pārbaudes spēļu, noteikti vērosim, kā šīs iestrādes izskatās uz ledus un kā spēlētāji tajās jūtas. Ja būs nepieciešams, noteikti veiksim izmaiņas, jo virknējumos ir jāatrod nepieciešamais ātrums un intensitāte," sacīja Kūlens.

Jau vēstīts, ka iepriekš plānotās pārbaudes spēles pirms Olimpiādes pret Krieviju un Austriju tika atceltas, taču Latvija ar austriešiem 10.februārī plāno aizvadīt neoficiālu maču.

"Šim turnīram mums nav tās lieliskās priekšrocības, kāda ir pirms pasaules čempionāta, - pārbaudes spēles. Tāpēc pārbaudes mums jārīko komandas iekšienē. Cenšamies runāt ar spēlētājiem un noskaidrot, ar kuriem maiņas partneriem viņiem ir ērti spēlēt. Zinām, ka savulaik izcili kopā spēlēja Lauris Dārziņš, Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs. Tāpat zinām, ka Herberts Vasiļjevs karjeras gaitā bijis lielisks centra uzbrucējs, turklāt viņam padevusies saspēle kopā ar Mārtiņu Cipuli," atklāja Latvijas izlases galvenā trenera palīgs.

Latvijas valstsvienība Soču Olimpiādē būs bez vārtsargu trenera, taču tai palīdzību sniegs Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Tampabejas "Lightning" vārtsargu speciālists.

"Mani nesatrauc tas, ka šajā turnīrā būsim bez vārtsargu trenera. Mums būs pieejams "Lightning" komandas vārtsargu treneris, ko mums ir apsolījis kluba ģenerālmenedžeris Stīvs Aizermans," uzsvēra Kūlens. "Viņš vienmēr būs sazvanāms, bet tāpat iespējams, ka viņš atradīsies Sočos. Viņš nebūs oficiāls komandas loceklis, taču šis speciālists vienmēr būs atvērts kādam padomam."

Kā zināms, Latvijas izlase olimpiskajās spēlēs cīnīsies vienā grupā ar Zviedriju, Šveici un Čehiju.

"Pretiniekus pašlaik pētām, skatoties, kā tie spēlējuši pagājušajā pasaules čempionātā. Piemēram, Šveices izlasei bija ļoti veiksmīgs čempionāts, tāpēc negaidām, ka viņi savā spēlē ko izteikti mainīs. Kā trenerim man svarīgākais ir tas, ko dara mūsu pašu komanda, - kā tā apietas ar ripu, kā ieiet pretinieku zonā," izteicās Kūlens, kurš piebilda, ka ar valstsvienības galveno treneri Nolanu komunikācija noris katru dienu, lai gan viņš atrodas ASV.

"Apspriežam, ko mēs katrs par kādu konkrētu jautājumu domājam. Treniņu vingrinājumus esmu izvēlējies es, taču Nolans par to visu ir ļoti labi informēts," atklāja Kūlens.

Soču olimpiskais hokeja turnīrs ilgs no 12. līdz 23.februārim, un Latvija tajā piedalīsies jau ceturto reizi pēc kārtas.

Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs 2014.gada Ziemas olimpiskajām spēlēm:

vārtsargi - Kristers Gudļevskis (Sirakjūsas "Crunch", AHL), Ervīns Muštukovs ("Esbjerg", Dānija), Edgars Masaļskis ("Poprad", Slovākija);

aizsargi - Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas "Dinamo", KHL), Oskars Bārtulis (Doņeckas "Donbass", KHL), Artūrs Kulda (Ufas "Salavat Julajev", KHL), Ralfs Freibergs (Boulinggrīnas "Falcons", NCAA);

uzbrucēji - Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi - Rīgas "Dinamo"), Mārtiņš Karsums (Maskavas "Dinamo", KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi - Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "ZSC Lions", Šveice), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas "Servette", Šveice), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Koba Jass (Liberecas "Bili Tygri", Čehija), Juris Štāls ("Poprad", Slovākija), Armands Bērziņš (Atirau "Beibaris", Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo "Sabres", NHL).