Grāmatas autors ir žurnāla "Sporta Avīze" galvenais redaktors Ingmārs Jurisons. Grāmata stāsta par Dukuru ģimeni un vienlaikus arī jauna sporta veida ienākšanu Latvijā.

"Ir gandarījums, ka pēdējos gados sporta publicistikas dārziņā ir ienācis pavasaris un tapuši vairāki darbi," prezentācijas pasākumā teica grāmatas autors Jurisons. "Man arī ir tas gods šajā lauciņā iespraukties un uzrakstīt par trim leģendāriem cilvēkiem."

Jurisons norādīja, ka grāmatas radīšana viņam bijis izaicinājums, jo iepriekš tik ļoti ledus sportā viņš nebija iedziļinājies.

"Šis ir piemērots laiks šādas grāmatas tapšanai, jo aprit tieši desmit gadi, kopš šie cilvēki izlēma skeletonu pacelt jaunā līmenī," neslēpa Jurisons.

Dukuru ģimenes galva Dainis tikmēr norādīja, ka grāmatas tapšanas laikā abi ar Jurisonu runājušies stundām ilgi. "Mani uzrunāja Ingmāra miers un balss tembrs. Viņš prata izvilkt ārā informāciju. Kad Ingmārs uzrakstīja melnrakstu, sapratu, ka pieminētie fakti ir par mani, bet tas viss ir uzrakstīts citādāk. Autoram ir talants."

Prezentācijas pasākumā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis brāļiem Martinam un Tomasam Dukuriem pasniedza Soču Olimpisko spēļu medaļnieku un dalībnieku nozīmes, kas līdz šim vēl nebija izdarīts, vairāku izmeklēšanu un tiesvedību dēļ, kas bija saistīts ar Krievijas dopinga skandālu.

"Paldies Dukuru ģimenei, ka pietika drosmes un laika, ko veltīt grāmatas tapšanai. Šī grāmata ir par saknēm, kā arī ne tikai par karaļiem, bet arī karalienēm," sacīja izdevniecības "Latvijas Mediji" vadītāja Evija Veide.

Grāmatā ir arī plašs fotogrāfiju klāsts - no Dukuru bērnības līdz aktuālākajām uzvarām Pasaules kausā, kā arī ģimenes koks, kura saknes sniedzas līdz pat 18.gadsimtam.