Pirmajā braucienā 16 gadus vecā latviete startēja ar 37.numuru un finišēja pēc vienas minūtes un 6,47 sekundēm, kas deva 13.vietu. Viņa brauciena uzvarētājai, Rosai Pohjolainenai no Somijas zaudēja 1,48 sekundes, bet pirmais trijnieks bija sekundes attālumā.

Otrajā braucienā Ģērmane kļūdījās un izslēpoja ārpus trases garām karodziņa, tādējādi noslēdzot sacensības.

Tikmēr biatlonisti Līva Šahno un Ņikita Kondrašovs ieņēma 24.vietu jauktās pāru stafetes sacensībās. Latvijas duets kopā noslēpoja piecus soda apļus un izmantoja 17 rezerves patronas, sacensību uzvarētājiem francūžiem zaudējot vairāk kā septiņarpus minūtes. Sacensībās piedalījās 30 valstis, no kurām finišēja 28.

Savukārt Latvijas jaunie kērlingisti svētdien jaukto komandu sacensību trešajā mačā ar 7:10 atzina Itālijas pārākumu. Pirmajos divos mačos latvieši ar 0:7 piekāpās Čehijai un ASV.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startē seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem ir bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startē attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve ir 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiek veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve ir vārtsardze.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim.Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.