Pirmajā braucienā 16 gadus vecā latviete startēja ar 12.numuru un finišēja pēc 46,32 sekundēm, kas deva augsto devīto vietu. Viņa brauciena uzvarētājai, Lēnai Folkenai no Šveices, zaudēja 1,1 sekundi.

Otrajā braucienā Ģērmane sagriezās pie ceturtajiem vārtiem un jau pašā trases augšdaļā krita, tādējādi viņa no sacensībām izstājās. Uzvaru svinēja zviedriete Emma Sālina.

Tikmēr puišiem slalomā Kristofers Gulbis pirmajā braucienā pēc pirmās kontrolatzīmes bija 46.vietā, bet arī piedzīvoja neveiksmi un izstājās. Arī puišiem par čempionu kļuva zviedrs, uzvaras laurus plūcot Ādamam Hofstedam.

Jau ziņots, ka milzu slalomā Ģērmane pēc pirmā brauciena bija 13.vietā, bet otrajā nesasniedza finišu, savukārt Gulbis tika pie rezultāta abos braucienos un ieņēma 30.pozīciju.

Biatlonā labāko rezultātu sprintā sasniedza Aleksandrs Kuzņecovs, kurš 7,5 kilometru distancē neaizvēra trīs mērķus un uzvarētājam Marcinam Zavolam no Polijas zaudēja trīs minūtes un 21 sekundi. Tikmēr Imants Maļina ar četriem soda apļiem bija 67.vietā, bet Ņikita Kondrašovs ar piecām kļūdām guva 73.pozīciju 96 biatlonistu konkurencē.

Meitenēm sešu kilometru distancē visaugstāko rezultātu sasniedza Signe Miķelsone, kura ar diviem soda apļiem bija 69.pozīcijā un čempionei Aļonai Mohovai no Krievijas zaudēja trīs minūtes un 26 sekundes. Trīs pozīcijas zemāk ar četrām kļūdām ugunslīnijā bija Līva Šahno, bet 85.vietu 94 biatlonistu konkurencē ieņēma Anastasija Ņedaivodina, kurai bija divi nesašauti mērķi.

Savukārt Latvijas jaunie kērlingisti Ričards Vonda, Eduards Seļiverstovs, Anna Lasmane un Ērika Patrīcija Bitmete otrdien jaukto komandu turnīru noslēdza ar zaudējumu 4:9 Japānai.

Pirmajos mačos latvieši ar 0:7 piekāpās Čehijai un ASV, trešajā ar 7:10 zaudēja Itālijai, bet ceturtajā mačā ar 7:9 atzina Zviedrijas pārākumu.

Tikmēr dalību 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā noslēgusi Jeļizaveta Stadņika, kuras pārstāvētā Pelēkā vienība palika ārpus pusfinālistēm.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta ar 30 sportistiem deviņos sporta veidos - biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda - septiņi sportisti, biatlonā startē seši jaunie sportisti, pa diviem pārstāvjiem ir bobslejā un skeletonā. Distanču un kalnu slēpošanas sacensībās startē attiecīgi četri un divi jaunie slēpotāji, kērlinga turnīrā jauktajām komandām piedalās četri sportisti, šorttrekā - divi, bet viena pārstāve ir 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā, kur komandas tiek veidotas no vairāku valstu sportistiem un Latvijas pārstāve ir vārtsardze.

III Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Šveices pilsētā Lozannā norisināsies no 9. – 22.janvārim.Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk kā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 8 ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs iepriekš ir startējuši tādi tagad zināmi sportisti kā kamaniņu braucēji Ulla Zirne, Riks Kristens Rozītis un Kristers Aparjods, bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Diāna Ņikitina, kā arī distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

III Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lausanne2020.sport/en.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.