RĪGA, Jūl 23, BNS ‒ Garezera vasaras vidusskolas (GVV) skolēni un darbinieki ir nosūtījuši ASV raidsabiedrības ''National Broadcasting Company'' (NBC) ģenerāldirektoram Stīvenam Bērkam atklātu vēstuli, ko parakstījuši 168 cilvēki.

Vēstulē tiek pieprasīts, lai Londonas olimpisko spēļu ceremonija tiek pārraidīta pilnībā, iekļaujot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas komandas līdzdalību atklāšanas ceremonijas parādes tiešraidē. Vēstulē arī norādīts uz NBC ilggadējo politiku attiecībā uz Baltijas valstīm, sistemātiski ignorējot šo valstu komandas un to pārstāvētās nācijas.

''Daudzi Amerikas baltieši atceras, kā 1992.gadā, tikai vienu gadu pēc neatkarības atjaunošanas, saviļņoti skatījušies Barselonas olimpisko spēļu atklāšanu. Taču nacionālo komandu parādi bieži pārtrauca reklāmas, un Latvijas un Lietuvas komandu iesoļošana olimpiskajā stadionā netika parādīta. Diemžēl arī nākamajos gados pārējo olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju tiešraides izraisīja līdzīgu sarūgtinājumu,'' klāsta GVV.

GVV skolēni un darbinieki ir paziņojuši par akcijas sākšanu, lai mudinātu NBC mainīt tās ilggadējo politiku, un lūdz nodrošināt Londonas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas pārraidē dažādību, vienādu attieksmi un pilnīgu nacionālo komandu parādes atspoguļošanu.

Latvijas Olimpiskā komiteja jau ir paudusi atbalstu ārzemju latviešu sāktajai iniciatīvai, jo iestājas pret jebkādu olimpisko komandu diskrimināciju vai ignorēšanu atklāšanas ceremonijas un olimpisko spēļu laikā, kā arī uzskata, ka šajā gadījumā nekādas reklāmas devēju un komercintereses nevar stāvēt pāri olimpiskajām interesēm.

Garezers ir latviešu centrs Mičiganas štatā ASV netālu no Kalamazū.

BNS, (371) 67088625, sports@ bns.lv