Biatlonā šodien tika aizvadītas sprinta sacensības un vispirms uz starta stājās zēni, kuri sacentās 7,5km distancē. Vislabāk no mūsu sportistiem veicās Renāram Birkentālam, kurš pieļaujot trīs kļūdas šautuvē izcīnīja 30.vietu, uzvarētājam Ērikam Perotam no Francijas zaudējot 2:23.2 minūtes. Otrs Latvijas pārstāvis Kirils Matjuhins pieļāva četras kļūdas un finiša līniju sasniedza 51.vietā.

Meitenēm 6km sprinta distancē veicās nedaudz labāk un dvīņumāsas Sandra un Sanita Buliņas izcīnīja attiecīgi 22. un 60.vietu. Ugunslīnijā Sandra Buliņa pieļāva divas kļūdas, bet viņas māsai Sanitai gāja smagāk un divās šaušanas reizēs kopā tika pieļautas sešas kļūdas, kas liedza pacīnīties par augstāku vietu. Uzvaru šajās sacensībās svinēja Hanna Boerve no Norvēģijas, kas šautuvē kļūdījās vienu reizi.

Distanču slēpošanā šodien Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensībās tika aizvadītas sacensības brīvajā stilā, kur puiši sacentās 7,5km, bet meitenes 5km distancēs. No mūsējiem visaugstāk tika Aleksandrs Artūrs Ļūļe, kurš finišēja 55.vietā, uzreiz aiz viņa, 56.vietā finišēja Niks Saulītis, bet Bruno Strupulis un Uvis Akmentiņš finiša protokolā atzīmējās attiecīgi 84. un 85.vietā.

Meitenes tikmēr 5km distancē finiša līniju sasniedza – Kristīne Brunere 68.vietā, bet Marta Klēra Priede 78.pozīcijā.

Kalnu slēpošanas sacensībās, kur šodien tika aizvadītas milzu slaloma disciplīna zēniem, valdīja skarbi apstākļi un trase nepiedeva nemazāko kļūdu. Jau pirmajā braucienā kļūdas pieļāva jau ap 50 sportistu un šo skaitā bija arī abi Latvijas kalnu slēpotāji. Diemžēl ne Mārcis Klāvs Beitāns, ne Lauris Opmanis pirmajā braucienā nefinišēja.

Rīt, Olimpiādes trešajā sacensību dienā savus startus aizvadīs mūsu biatlonisti, kuri startēs individuālajā distancē, kalnu slēpotājas pievarēs slaloma trasi, bet īso programmu daiļslidošanā izpildīs Anete Lāce un Kims Georgs Pavlovs.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās Olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī Olimpisko spēļu tradīcijas.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas “Sarajeva 2019” sastāvā ir iekļauti 19 sportisti, kas startēs 5 no 8 sacensību programmā paredzētajiem sporta veidiem. Daiļslidošanā startēs divi sportisti, distanču slēpošana būs pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stāsies četri sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīs seši jaunie atlēti, bet šorttreka sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar vienu sportisti.

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiks no 9. – 16.februārim Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Sarajevā un Austrumu Sarajevā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1600 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 46 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Jaunumus un fotogrāfijas no 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes būs iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2019.net/en/.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.