Latvijas skeletonistu un viņu apkalpojošās komandas uzdevums Soču Ziemas Olimpiskajās spēlēs ir būt maksimāli uzmanīgiem un gudriem, vērojot visu ap trasi un tajā notiekošo, jo pirms pašām sacīkstēm nevienam nav skaidras pārliecības, ko Sočos gaidīt, uzskata Latvijas izlases treneris Dainis Dukurs.

Latvijas skeletona komanda uz Sočiem devās pirmdien, bet trešdien paredzēti pirmie treniņi Olimpiskajā trasē. Latviju Olimpiādē pārstāvēs Martins un Tomass Dukuri, kā arī Lelde Priedulēna, kuriem ar nesen kā uzlaboto tehniku Sočos būs iespēja veikt ap desmit treniņbraucieniem.

"Nedēļu pirms došanās uz Sočiem veltījām fiziskās sagatavotības treniņiem un tehnikas uzlabošanai, jo vēlējāmies pārliecināties, ka ar visiem tehnikas elementiem viss ir kārtībā," par pēdējiem gatavošanās darbiem aģentūrai LETA pastāstīja D.Dukurs. "Pārbaudījām visus regulējumus un pamainījām dažas lietas pašos skeletonos. Tāpat uztaisījām piecus jaunus slidu komplektus, bet visu tehniku uz Sočiem izsūtījām vēlāk nekā sākotnēji plānojām - piektdien."

Treneris paskaidroja, ka izmaiņas plānos un vēlākā tehnikas sūtīšana uz Sočiem nav bijusi vēja grābšana, bet gan nodrošināšanās pret jebko, kas sportistus Olimpiādē varētu piemeklēt.

"Ir lietas, kas mums bija jāpārbauda. Iepriekšējās sacīkstēs Tomass, uzbraucot uz granīta šķembas trasē, sabojāja vienu slidu komplektu. Tāpēc tām slidām, uz kurām ceram Sočos, taisījām kopijas, kurās ieviesām arī nelielas izmaiņas," uzsvēra D.Dukurs. "Sočos mums būs desmit treniņbraucieni, kuros arī varam kaut ko sabojāt, tāpēc vēlējāmies pret visu nodrošināties. Tā tomēr ir milzu priekšrocība, ka varam slidas gatavot pašu pārraudzībā Liepājā. Sočos var mainīties gan gaisa temperatūra, gan ledus sagatavošana, tāpēc mums jābūt gudriem."

"Olimpiskajā trasē esam braukuši pie nelieliem plusiem, bet pašlaik uz sacensību laiku tur sola +15 grādus. Tik siltā laikā tur neesam braukuši, tāpēc nezinām, kā uz to reaģēs tehnika. Visu vajadzēs saprast uz vietas, domāt līdzi un sekot katrai laika prognozei," skaidroja treneris. "Mums būs jāseko līdzi tam, kā rīkotāji gatavos ledu, jo pašlaik līdz mums pienāk dažāda informācija par gatavošanās darbu īpatnībām. Trase ir jānolej 30 minūtes pirms starta, tāpēc būs jāseko līdzi arī tam."

"Trase ir tuvu jūrai, tāpēc tās stāvokli var ietekmēt migla, kas rada mitrumu. Tad jau no svara būs arī starta numuri," piebilda D.Dukurs. "Ar stipru ledus saldēšanu var rasties sarma, tāpēc mums būs jāseko līdzi pat saules rietēšanas laikiem. Mums jābūt gudriem, jo, cik esmu dzirdējis, trasē ir pamainīts arī pāris atslēgas vietu reljefs. Tam visam mēs esam gatavi, tomēr mūsu uzdevums ir būt gudriem un sekot visam, kas notiek apkārt, lai izvēlētos pareizāko rīcības modeli."

D.Dukurs izteicās, ka sportisti pirms Olimpiādes ir ļoti labā fiziskajā formā, tāpēc pašlaik jāuzmanās arī no kāda vīrusa saķeršanas, jo sportiskās formas virsotnē strauji mazinās organisma imunitātes spējas.

"Jā mēs - sportisti un treneri - un visi pārējie - līdzjutēji un mājās palicēji - visi būsim kopā, varam cerēt uz ko patiešām labu," piebilda treneris.