Latvijas skeletonisti brāļi Martins un Tomass Dukuri arī otrdien bija starp līderiem Soču Olimpisko spēļu oficiālajos treniņbraucienos.

Pirmajā otrdienas treniņā no latviešiem labākais bija [olympian id="144" name="Tomass Dukurs"], kurš uzrādīja ceturto ātrāko laiku, līderim vācietim Frankam Rommelam piekāpjoties par vienu sekundes desmitdaļu.

Tikmēr Martins bija piektais, no Vācijas sportista atpaliekot 0,16 sekundes.

Pirmajā treniņbraucienā T.Dukuram padevās ātrākais starta ieskrējiens, kamēr viņa brālis nebija starp labākajiem startā.

Savukārt otrajā treniņā labāko laiku uzrādīja Džons Deilijs no ASV, bet [olympian id="502" name="M. Dukurs"] bija otrais, piekāpjoties par 0,07 sekundēm. Savukārt trešajā vietā sekoja Tomass, 0,14 sekundes aiz līdera.

Ne pārāk veiksmīgi abi braucieni izdevās mājinieku favorītam Aleksandram Tretjakovam, kurš abas reizes palika ārpus labāko desmitnieka, bet labākais no krievu skeletonistiem bija Ņikita Tregibovs, kurš dienas otrajā mēģinājumā bija uzreiz aiz labāko trijnieka.

Tikmēr sieviešu otrdienas oficiālajos treniņbraucienos latviete [olympian id="625" name="Lelde Priedulēna"] abas reizes ierindojās 18. un 19.vietā, no uzvarētājām abos braucienos atpaliekot vairāk nekā sekundi.

Pirmie divi starti Soču Olimpiādē vīru skeletonistiem paredzēti piektdien, bet trešais un ceturtais notiks dienu vēlāk. Savukārt dāmas braucienus aizvadīs ceturtdien un piektdien.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Džonam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

Kaut šīs sezonas sākums M.Dukuram nebija ļoti veiksmīgs, kopš Jaungada viņš uzvarēja visos piecos Pasaules kausa posmos, turklāt četrreiz otrais palika Tomass. Pēdējos piecos gados Martins ir kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju un Eiropas čempionu, kā arī divās no trijām reizēm triumfējis pasaules čempionātā. Tikmēr Tomass pēdējās divās sezonās ieguvis otro vietu Pasaules kausā un pēdējos trijos gados kāpis uz Eiropas čempionāta goda pjedestāla.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti.