RĪGA, Jūl 26, BNS - Džudo izlases treneris Oļegs Baskins uz abu Latvijas pārstāvju izredzēm Londonā raugās optimistiski pat par spīti tam, ka notikušajā izlozē Konstantīnam Ovčiņņikovam pirmajā kārtā ticis brazīlietis Leandru Žileiru, kurš ir pasaules ranga līderis svarā līdz 81 kilogramam.

''Brazīlietis ir pirmajā vietā reitingā un ir ļoti spēcīgs, taču es domāju, ka varēs cīnīties, jo viņš ir akadēmiska cīņas stila piekritējs, bet šāda stila piekritēji Kostjam ir parocīgi,'' aģentūrai BNS ceturtdien sacīja Baskins.

Olimpiskā debitanta Ovčiņņikova pretinieks pirmajā kārtā ir 2004.gada Atēnu un 2008.gadā Pekinas olimpisko spēļu bronzas laureāts svarā līdz 73 kilogramiem. Pērn Parīzē Žileiru kļuva arī par bronzas medaļnieku pasaules čempionātā.

Jevgēņijam Borodavko svara kategorijā līdz 100 kilogramiem pirmajā kārtā jātiekas ar mazāk zināmo Entoniju Liu no Amerikas Samoa. ''Esmu pārliecināts, ka Borodavko gūs uzvaru,'' sacīja treneris.

Ja Borodavko izdosies uzvarēt pirmajā cīņā, viņa nākamais pretinieks varētu būt pašreizējais Eiropas čempions izraēlietis Ariels Zēvi, kura rēķinā ir Atēnu olimpisko spēļu bronza vai vācietis Dimitrijs Peterss. ''Tie ir normāli pretinieki un nav paši sliktākie. Bet no otrās kārtas visi pretinieki būs spēcīgi.''

Borodavko startēja arī Pekinas olimpiskajās spēlēs, kur izstājās pirmajā kārtā. Londonā viņš ieradīsies tikai nākamtrešdien, dienu pirms sava starta. ''Viņš turpina gatavoties mājās, bet ar Londonu nav lielas laika starpības, pastāstīja treneris''

Ovčiņņikovs Londonas olimpisko tatami treniņā pirmo reizi iemēģinās sestdien.

Lai uzvarētu grupā un iekļūtu pusfinālā, Latvijas džudistiem jāizcīna uzvaras pirmajās trijās cīņās. Savukārt grupu finālu zaudētāji saglabās izredzes gandarījuma turnīrā pacīnīties par olimpisko bronzu. Olimpiskajā turnīrā Ovčiņnikovs startēs 31.jūlijā, bet 2.augustā uz tatami dosies Borodavko.

BNS, (371) 67088625, [email protected]