Izlozei pirms Riodežaneiro Olimpiskā kvalifikācijas turnīra būs liela nozīme, tomēr vissvarīgākā būs pati Latvijas izlases gatavība, Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē valstsvienības galveno treneri.

Kā zināms, Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien ieguva tiesības startēt šī gada Riodežaneiro Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, jo par šo sacensību rīkotājām izraudzītas Itālija, Serbija un Filipīnas.

Itālija un Serbija no Eiropas zonas jau automātiski bija kvalificējušās Riodežaneiro Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, tāpēc ceļazīmi uz atlases sacensībām ieguva arī kontinenta meistarsacīkšu astotā spēcīgākā vienība - Latvija - un devītās vietas ieguvēja Horvātija.

"Apsveicu visus Latvijas basketbola draugus, kuru atbalsts mums palīdzēja iekļūt Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, sperot izšķirošo soli uz olimpisko kvalifikācijas turnīru," izteicies Bagatskis. "Tagad domāsim un strādāsim, lai tiektos pēc nākamā mērķa - ļoti gribas aizbraukt uz Riodežaneiro spēlēm."

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs notiks no 4. līdz 10.jūlijam, bet Olimpiādē komandas sacentīsies jau mēnesi vēlāk - no 6. līdz 21.augustam. Atlases sacensību grupu turnīru izloze kā vīriešu, tā sieviešu komandām notiks 26.janvārī Šveices pilsētā Mēsā.

"Grupu izloze būs svarīga, un jau pēc nedēļas, kad zināsim pretiniekus, par mūsu izredzēm varēsim runāt konkrētāk. Bet, lai ko arī dabūsim pretiniekos, vislielākā nozīme, protams, būs mūsu pašu gatavībai - sastāvam un sagatavošanās darba kvalitātei," teicis Bagatskis.

Kopumā norisināsies trīs Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīri, un katrā no tiem piedalīsies sešas komandas, bet tikai to uzvarētājas varēs startēt Olimpiādē. Kvalifikācijā bez Latvijas piedalīsies arī Jaunzēlande, Angola, Tunisija, Senegāla, Kanāda, Meksika, Puertoriko, Francija, Serbija, Grieķija, Itālija, Čehija, Filipīnas, Irāna, Japāna, Libāna un Horvātija.

Jau šobrīd Riodežaneiro Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram kvalificējušās ASV, Brazīlija, Austrālija, Venecuēla, Argentīna, Nigērija, Spānija, Lietuva un Ķīna. Atlases turnīros tiks noskaidrotas noslēdzošās trīs dalībnieces, un kopumā Olimpiādē spēlēs 12 izlases.

Pērn Eiropas meistarsacīkstēs Latvija pirmoreiz kopš 2001.gada spēja kvalificēties ceturtdaļfinālam, bet nākamajos trijos mačos piedzīvoja zaudējumus.

Tāpat Latvijas basketbola izlase automātiski ieguvusi tiesības sacensties 2017.gada Eiropas čempionātā, kas risināsies Somijā, Izraēlā, Rumānijā un Turcijā. Šeit piektdien notiks kvalifikācijas sacensību izloze.