Šodien, 9. jūnijā, Ventspils Olimpiskajā centrā tika atklāta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta Sporto visa klase ietvaros organizētā nometne  Personības akadēmija 2024, kurā šogad piedalās 50 jaunieši no 5. un 6. klasēm. Astoņu dienu garumā bērniem sastādīta piepildīta programma, lai pilnveidotu savas prasmes un zināšanas, nodarbotos ar sportiskām aktivitātēm un iedvesmotos no Latvijā zināmām personībām.

Nometnes atklāšanas ceremonijā piedalījās LOK Goda prezidents Vilnis Baltiņš, LOK prezidents Raimonds Lazdiņš, Ventspils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, Olimpietis, pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs un uzstājās dziedātāja Patrisha.

LOK Goda prezidents V.Baltiņš savā uzrunā iedrošināja jauniešus uzdrīkstēties uzņemties iniciatīvu: “Jums vecāki, skolotāji un treneri palīdz, bet, lai jūs kļūtu par kaut ko, jums pašiem ir jāuzņemas atbildība un jāvēlas darīt!”

nometnes programma

FOTO

Nometnes mērķis ir sportiskas, harmoniskas un iedvesmojošas personības attīstīšana, patriotisma veicināšana, globālo iespēju horizonta paplašināšana un sportadraugu kopienas, atbalsta grupas veidošana. Nometne būs kā iedvesmojošs piedzīvojums, kurā vairāk saproti sevi un vēlies sasniegt vairāk - gan pats, gan kā sabiedrība kopumā. Dalībnieku dienas būs piepildītas ar sportiskiem, radošiem, izaicinošiem piedzīvojumiem astoņu dienu garumā, kurus vadīs pieredzējuši nometnes vadītāji, pasniedzēji un papildinās vairāk nekā 20 viesi – dažādu nozaru profesionāļi, kas dalīsies ar savām zināšanām, prasmēm un pieredzes stāstiem, lai iedrošinātu jauniešus ticēt un realizēt savu sapni. Viesu vidu būs – leģendārais hokejists Sandis Ozoliņš, Paralimpisko spēļu medaļniece – Diāna Krūmiņa, Olimpiskās bronzas medaļas ieguvējs, svarcēlājs - Artūrs Plēsnieks, “Balss maskā” 4.sezonas uzvarētāja Nansija Garkalne un daudzi citi savas jomas profesionāļi.

Kā katru gadu, nometnes “Personības akadēmija” laikā tiek organizēta kāda īpaša tikšanās ar viesi, kuru var apmeklēt ne tikai nometnes dalībnieki, bet arī  pilsētas iedzīvotāji. Šoreiz īpašais viesis būs mūziķis Dons, kuru satikt klātienē būs iespēja arī MIKC "Ventspils Mūzikas vidusskola" audzēkņiem.

Nometnes laikā dalībnieki spēlēs komandu spēles, dosies pārgājienā, iepazīs Olimpiskās vērtības, piedalīsies dažādās meistarklasēs, mācīsies runas un argumentācijas mākslu, un gūs daudzas citas vērtīgas zināšanas un pieredzes, kas attīstīs katru kā personību. Kā arī katru dienu kopā ar nometnes dalībniekiem būs personības un attīstības treneris Guntis Jansons.

“Personības akadēmija” ir daļa no LOK un VAS “Latvijas Loto” 2021.gadā kopīgi uzsāktās iniciatīvas “Kustība, kas vieno”, kuras ietvaros valsts ar nacionālās loterijas atbalstu novirza līdzekļus sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanai Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešu vidū. Projektu atbalsta atkritumu apsaimniekotājs Clean R.
Nometnes producents - “Avantis”.

Vairāk par nometni ŠEIT