2014.gada 7.februārī, dienā, kad tiks atklātas XXII Ziemas Olimpiskās spēles Sočos, Latvijas Pasts, atzīmējot vērienīgo sporta notikumu, izdos jaunāko Sporta sērijas pastmarku – Skeletons. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien, 7.februārī, pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19.

Savukārt svinīga pastmarkas prezentācija paredzēta plkst. 10, un tajā līdz ar satiksmes ministru Anriju Matīsu un Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāju Arni Salnāju piedalīsies arī Olimpiešu Martina un Tomasa Dukuru mamma Marina Dukure un Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis.

Prezentācijas laikā ikviens interesents jauno pastmarku varēs apzīmogot ar speciālu zīmogu un nosūtīt sveicienus mūsu sportistiem Sočos. Panākumiem bagātus startus Latvijas Olimpiešiem ar pastkartes starpniecību vēlēs arī jaunās pastmarkas prezentācijas pasākuma dalībnieki.

Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns, un tā izdota 30 000 eksemplāru tirāžā. Jaunā pastmarka paredzēta vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības – tās nominālvērtība ir 0,85 €. Kopā ar pastmarku izdota pirmās dienas aploksne un speciālais zīmogs.

Latvijas skeletonisti Ziemas Olimpiskajās spēlēs piedalās kopš 2002.gada. 2010.gadā, XXI Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas risinājās Kanādā, Latvijas skeletonists Martins Dukurs izcīnīja godpilno otro vietu, iegūstot sudraba medaļu. M.Dukurs Latviju skeletona disciplīnā pārstāvēs arī šajās Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 2014.gada 7.februāra līdz 23.februārim norisināsies Sočos, Krievijā. Skeletona disciplīnā startēs arī Latvijas pārstāvji Lelde Priedulēna un Tomass Dukurs, bet kopumā Latvija tiks pārstāvēta vēl sešos ziemas sporta veidos – biatlonā, bobslejā, hokejā, kamaniņu sportā, slidošanā un slēpošanā.

Skeletons pirmo reizi Olimpisko spēļu sacensību programmā iekļauts 1928.gadā, pēc tam 1948.gadā, un tikai no 2002.gada šī ziemas sporta disciplīna tiek iekļauta katrā Ziemas Olimpisko spēļu programmā. 2002.gada Olimpiskajās spēlēs skeletona sacensības pirmo reizi norisinājās arī sievietēm.

Latvijas Pasts izdevis arī iepriekšējām Olimpiskajām spēlēm veltītas pastmarkas – Olimpiskās spēles Londonā (2012), Olimpiskās spēles Vankūverā (2010), Olimpiskās spēles Pekinā (2008); Olimpiskās spēles Turīnā (2006); Olimpiskās spēles Sidnejā (2000) un Olimpiskās sporta spēles Atlantā (1996).