Sarajevu un Austrumu Sarajevu pirmajā sacensību dienā pārsteidza pamatīgs sniegputenis, kas ne tikai pārtrauca Sarajevas starptautiskās lidostas darbību, bet veica korekcijas arī kalnu slēpošanas sacensībās. Meitenēm šodien bija paredzēts aizvadīt milzu slaloma disciplīnu, bet pēc pirmā brauciena, otrais tika atcelts līdz laika apstākļi uzlabosies. Labāko rezultātu no Latvijas sportistēm sasniedza Betija Burkovska, kura divu braucienu summā izcīnīja 29.vietu. Jāpiezīmē, ka Betija Burkovska bija Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas "Sarajeva 2019" karognesēja Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. 38. vietā finišēja Laura Aleksandra Bišere, 43.vietu ieņēma Elīna Zalāne, bet pirmā brauciena finišu nesasniedza Rēzija Krastiņa.

Pamatīgais sniegs, kas skāra Sarajevu šajā pēcpusdienā, korekcijas sacensību programmā neieviesa distanču slēpošanā un gan zēni, gan meitenes klasisko distanci šodien veica. Meitenes veica 7,5km klasisko distanci un Latvijas pārstāve Kristīne Brunere ierindojās 72.vietā, uzvarētājai Anjai Vēberei no Šveices zaudējot 11:48.9 minūtes. Otra mūsu sportiste Marta Klēra Priede finiša līniju sasniedza 77.vietā. Jāpiezīmē, ka Šveices sportistes šajā disciplīnā svinēju dubultuzvaru, jo otrajā vietā finišēja Nadja Keilina, bet bronzas godalgu ieguva Polijas pārstāve Monika Skindere.

Zēniem 10km klasikā visu goda pjedestālu aizņēma Francijas jaunie distanču slēpotāji – pirmais finišēja Florians Perezs, otrs labākais bija Juliens Arnauds, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viens Francijas pārstāvis Gaspards Rusets. No latviešiem visātrāk finiša līniju sasniedza Aleksandrs Artūrs Ļūļe, kurš finišēja 67.vietā un uzvarētājam zaudēja 6:19 minūtes. Niks Saulītis ierindojās 71.vietā, bet Bruno Strupulis finišēja 76.pozīcijā. Diemžēl ceturtais Latvijas distanču slēpotājs Uvis Akmentiņš šajās sacensībās nevarēja piedalīties, slimības dēļ.

Šorttreka sacensībās Latvija ir pārstāvēta ar Annu Jansoni un šodien tika aizvadītas sacensības 1500m distancē. Anna piedalījās 5.slidojumā un diemžēl kvalifikācijas kārtu šoreiz nepārvarēja un sacensības noslēdza 23.vietā. Uzvaru svinēja Itālijas pārstāve Elisa Konfortola, kam sekoja slovākiete Petra Rusnakova un Nīderlandes sportiste Mišella Velzebora.

Rīt, sacensību otrajā dienā, no Latvijas pārstāvjiem startēs kalnu slēpotāji zēni, kuri cīnīsies ar milzu slaloma disciplīnu, distanču slēpotāji piedalīsies brīvā stila sacensībās, pirmos startus aizvadīs arī biatlonisti, kur gan zēniem, gan meitenēm paredzētas sprinta sacensības, bet šorttrekā Anna Jansone startēs 500m distancē.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās Olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī Olimpisko spēļu tradīcijas.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas “Sarajeva 2019” sastāvā ir iekļauti 19 sportisti, kas startēs 5 no 8 sacensību programmā paredzētajiem sporta veidiem. Daiļslidošanā startēs divi sportisti, distanču slēpošana būs pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stāsies četri sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīs seši jaunie atlēti, bet šorttreka sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar vienu sportisti.

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiks no 9. – 16.februārim Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Sarajevā un Austrumu Sarajevā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1600 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 46 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Jaunumus un fotogrāfijas no 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes būs iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2019.net/en/.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.